מהי יוגה ?


היוגה הינה מסורת עתיקה שמקורה בהודו ומטרתה להוביל את האדם לשחרור מסבל והגשמה עצמית.

לפי היוגה, מקור הסבל בחיינו הוא אי הבחנה בין טבע עולם התופעות המשתנה והזמני לבין טבענו המודע הקבוע והנצחי.

פירוש המילה יוגה (בסנסקריט) הוא 'רתימה' או 'איחוד'. בדרך היוגה אנו לומדים להשתמש בהכרה האנושית ככלי לגילוי טבענו המודע ולפעולה מועילה ביום יום.

ההולכים בדרך היוגה יפתחו שיוויון נפש אל מול השתנויות החיים, ישמרו על יציבות גם בזמנים של חוסר יציבות, וימצאו בטחון פנימי אל מול חוסר הביטחון החיצוני.

המתמידים בדרך היוגה יפתחו בריאות פיסית ומנטלית, מודעות עצמית ומימוש עצמי, ויגיעו לשחרור מלא מסבל והשגת נועם אינסופי.

דרך היוגה מתאימה לכל אדם המעוניין לשפר את איכות חייו.


בקדן מגוון קורסים המרחיבים ומעמיקים את לימוד דרך החיים על פי היוגה>>מהי יוגה תרפיה וכיצד תוביל אותי לבריאות?

יוגה תרפיה הינה שיטת טיפול המעצימה את יכולות הריפוי הטבעיים של הגוף והנפש ושמה דגש על טיפוח תנאים לבריאות במקום על מאבק במחלה או בבעיה. 

נקודת המוצא של היוגה תרפיה היא שבריאות היא תוצר טבעי של אורח חיים בריא ואם אנו רוצים שבריאות תשרור בחיינו האחריות שלנו היא לספק למערכת שלנו את התנאים הדרושים לה. 


הטיפול ביוגה תרפיה מעניק כלים וידע המעודדים את האדם לקחת אחריות על הבריאות שלו וכך להימנע מתלות מיותרת ברופאים ובמטפלים.

באמצעות טכניקות המגיעות מעולם היוגה, ניתנת הדרכה לפיתוח אורח חיים בריא הכולל המלצות תזונה, פעילות פיזית, תרגולי ריכוז ומדיטציה, הרפיה, שינוי הרגלי חיים ועוד.

אורח החיים הבריא משפר ומחזק את פעילות מערכת החיסון, המערכת ההורמונלית, המערכת העיצבית, המערכת המנטלית/רגשית ועוד. 

התמדה באורח חיים מיטיב מובילה לצמצום מחלות, כאבים וסימפטומים שונים ומתבטא בגמישות וחוזק פיזיים, עיכול תקין, פוריות, שלווה, יכולות ריכוז ועוד, כך שניתן לחיות חיים עשירים ומספקים ולפעול בחופשיות בעולם. 


במה מטפלים?

יוגה תרפיה מתייחסת לכל רבדי הקיום האנושי ונותנת מענה שלם לבעיות פיזיות, אנרגטיות, מנטליות ונפשיות.

בעיות פיזיות - כאבים כרוניים, כאבי גב/ברכיים/עורף, בעיות מפרקים, בלט דיסק, פריצת דיסק, בקע, פציעות ספורט דלקות כרוניות וכדומה.

בעיות פיזיולוגיות - מחלות אוטואימוניות, אלרגיות, מיגרנות, סוכרת, טרשת נפוצה, סרטן, יתר לחץ דם, נדודי שינה, עייפות כרונית, אסטמה, פיברומיאלגיה, בעיות פוריות וכדומה.

בעיות רגשיות ומנטליות - חרדה, סטרס,  מחשבות טורדניות, בעיות קשב וריכוז, פוסט טראומה,  דיכאון, OCD, התמכרויות וכדומה.


איך מתנהל הטיפול

במפגש הראשון
תעברו אבחון מלא על ידי מטפל/ת בכיר/ה. באבחון תוזמנו לספר על כל הנושאים בהם תרצו לטפל, בין אם פיזיים, פיזיולוגיים,מנטליים ורגשיים ולשתף בפרטים על אורח החיים הנוכחי שלכם.

האבחון אינו פולשני ונעשה באמצעות שיח ובדיקה כללית של תנועתיות וחוזק הגוף. 

 בתום האבחון המטפל יקבע את מטרות הטיפול ויתאים לכם המלצות לאורח חיים בריא אותם תתחילו ליישם בהדרגה עצמאית בבית עם ליווי מרחוק של המטפל. 

המלצות התרגול יכולות לכלול:

תרגול פיזי, תרגילי נשימה, תרגולי מדיטציה

שינוי תזונתי ושינוי הרגלי חיים

במפגש השני
נעבור על המלצות הבריאות שקיבלתם במפגש הראשון ונבחן כיצד יישמתן אותן ביום יום ומה היו ההשפעות שלהן על מופעי המחלה / הסימפטומים. במידה וקיבלתם תרגול יומי תתבקשו להדגימו למטפל על מנת לוודא שאתם מתרגלים במדויק. בהתאם להשפעות אורח החיים והתרגול על המחלה תקבלו הנחיות נוספות להמשך פיתוח תנאים לבריאות עד שבריאות תשרור בכל המערכת.טקסט

במפגש השלישי
נבדוק את השפעות התהליך, ובהתאם להתקדמות נקבע את המשכו. 

 לאורך כל התהליך תקבלו תמיכה מלאה התסייע לכם להתמיד בתרגול ובשינוי אורח החיים. עם ההתמדה תפתחו עצמאות ותרכשו ידע כך שבסופו של דבר לא תזדקקו לליווי המטפל ויהיו ברשותכם כל האמצעים הנדרשים בשביל לבסס בריאות בחייכם.טקסט

הכל על יוגה תרפיה - ראיון עם מייסדת העמותה גלית לוין

מה הקשר בין בהגווד גיטה לבריאות שלנו ולפעולות שלנו בעולם? איך מייצרים מערכת בריאה? מה תפקידם של הכאב והחרדה? כיצד היוגה תורמת למערכות היחסים בחיינו? לבריאות? לפוריות? ומה הקשר של תשומת לב לכל זה?


בראיון זה מתייחסת גלית לוין לשאלות אלו ועוד רבות אחרות בנוגע ליוגה, יוגה תרפיה והאינטלגנציה הטבעית שלנו: 

"אחד הדברים שאני כל כך אוהבת ביוגה תרפיה זה שזה עושה את האדם עצמאי, נותן לו ידע שמבחינתי היו צריכים ללמד אותנו בכיתה אלף על מה זה להיות בן אדם ולהיות בריא"ץ

האזנה מרתקת, מומלץ מאוד לכל מי שהתחום מסקרן אותו או באופן כללי מעוניין ללמוד איך לייצר תנאים מתאימים לשיפור חייו.

טואול - בניית אתרים